دغدغه های یک اهل فرهنگ

آخرین نظرات

انتخابات پرشور 88 با عدم تمکین کسانی که اعتماد ملت را نتوانسته بودند جلب کنند به فتنه ای عمیق تبدیل شد که گرچه خسارت های فراوانی برجای گذاشت و جشن ملی انتخابات با حضور حداکثری را به ذائقه ملت تلخ کرد اما برکات فراوانی نیز داشت که از جمله آنها مشخص شدن عیار بسیاری از خواص بود.

دسته ای مردود و مطرود شدند، دسته ای ساکت بودند و یا دیر هنگام موضع گیری کردند، دسته ای با مواضع دو پهلو سعی کردند بین دو طرف حرکت کنند و کسانی هم بودند که به دفاع تمام قد از نظام جمهوری اسلامی و صیانت از آرای مردم پرداختند که متاسفانه دسته آخر که پرچمدار آن نیز مقام معظم رهبری حفظه الله است اندک بودند و از سویی مردم عزیز که اوج بصیرت خود را در حماسه 9 دی نشان دادند.

با مرور جریانات فتنه تیر 78 و فتنه سال 88 در می یابیم همان کسانی که در فتنه 78 نقش آفرین بودند در فتنه 88 نیز حضور داشتند و اگر فتنه ها برای مردم ریشه یابی و تبیین نگردد و چشم آنها در نیاید احتمال پوست اندازی و نقاب گذاری اصحاب فتنه وجود دارد. زیرا که یک وجهه از جنگ نرم جا زدن خائن بجای دوست، دوست بجای دشمن، تبدیل فرصت به تهدید و تهدید به فرصت است.

آیا نقش آفرینی خانواده هاشمی و شخص آقای خاتمی در حوادث قبل و بعد از انتخابات 88 بر کسی پوشیده است و آیا به این زودی شعارهای راهپیمائیان 9 دی فراموش شده است که "لعن علی عدوک یا حسین خاتمی و کروبی و میر حسین" که شاهد حضور این چهره ها در مستند نامزد پیروز بودیم. و حمایت ایشان از خواننده ای که با شبکه سلطنتی بی بی سی (که نقش هدایت آشوبگران را به عهده داشت) روابط حسنه ای دارد و برای فتنه گران آواز سفارشی می خواند نشانه چه چیز می تواند باشد؟

کسی که از سران فتنه 88 بوده و متهم به ایفاء نقش در جریان براندازی نرم می باشد اکنون به عنوان مدعی ظاهر شده و سعی دارد رای مردم را مصادره به مطلوب کند تا با طلب کاری زمینه حضور بدون هزینه مطرودین ملت را در میدان سیاست باز کند بدون اینکه بهای فتنه گری خود را بپردازند و یا حتی به گناهان بی شمار خود اعتراف کنند.

بی شک هر کجا ضربه خورده ایم از آن بوده که رهنمودهای مقام معظم رهبری حفظه الله به عنوان ولی فقیه و به عنوان سیاست گذار و ریل گذار مسیر حرکت نظام اسلامی برزمین مانده است.کافی است به ندای این عمار ایشان و بیانات ایشان راجع به نقش خواص و و ظیفه آنا در تبیین فتنه ها و روشنگری در جنگ نرم رجوع کرد و عملکرد افراد را با این معیار سنجید.

آیا با کم کاری نیروهای انقلاب نباید منتظر بود مار فتنه که به سوراخی خزیده بود به بازسازی نیروهای خود بپردازد و این بار با وجود تجربه های گذشته شاهد باشیم کسانی درگیر نقش آفرینی در فتنه های احتمالی شوند که هرگز به فکر و ذهن افراد خطور نمیکند روزی مقابل ولایت فقیه بایستند. که هر فتنه ای بوده متوجه ولی فقیه و برای تضعیف یا ساقط کردن این جایگاه بوده است.

کافی است ابعاد فتنه 78 و 88 را مقایسه کنید تا ابعاد فتنه احتمالی آینده اندکی روشن شود.


  • محسن روزبه

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی