دغدغه های یک اهل فرهنگ

آخرین نظرات

پیام رای مردم - چه کسانی پیام رای مردم را درک نکرده اند

این روزها این جمله روی زبان خیلی هاست:«مگر پیام رای مردم را درک نکرده اید»، البته این جمله ای تکراری است، بارها آنرا شنیده ام، دوم خردادی ها هم همین را گفتند، می گفتند (به منتخب مردم) تو بیست میلیون رای داری و او ندارد، پس چرا نشسته ای و او را از صدر پایین نمی کشی، مگر پیام رای مردم را درک نکرده ای؟

تا کسی دم بر می آورد که کجا منظور ما از آزادی این بود می گفتند مگر پیام رای مردم را درک نکرده اید؟

گفتیم هدف ما از انقلاب ساختن جامعه اسلامی بود نه جامعه مدنی می گفتند مگر پیام رای مردم را درک نکرده اید؟

گفتیم فتنه نکنید، گفتند مگر پیام رای مردم را درک نکرده اید؟

گفتیم کد خدا ما را به زندگی مسالمت آمیز خوانده تا دست گدایی توسعه و جامعه مدنی به سویش دراز کنیم، گفتند مگر پیام رای مردم را درک نکرده اید؟

گفتیم جام زهر تکرار شدنی نیست، گفتند مگر پیام رای مردم را درک نکرده اید؟

گفتیم امام و شهدا فراموش نخواهند شد، گفتند مگر پیام رای مردم را درک نکرده اید؟

گفتیم تساهل و تسامح زینت الوزرا به نا کجا آباد می انجامد، گفتند مگر پیام رای مردم را درک نکرده اید؟

...

هر انتقادی را با این چماق جواب می دادند، پیام رای مردم، این هم یکی به تعداد چماق ها اضافه کرد، و دیدیم چماقدارانی که دیگران را خشونت طلب می نامیدند چگونه خود بر علیه رای ملت کودتا کردند، فتنه ای که با چماق تقلب بر سر نظام مقتدر مظلوم فرود آمد...

قصد مشابهت دادن کسانی را که امروز دم از پیام رای مردم می زنند با آنهایی که گفتم ندارم، اما آیا امکان ندارد تاریخ دوباره تکرار شود؟

اگر گوش شنوایی باشد درک خواهد کرد که انتخاب مردم سه پایه اساسی دارد:

«نه به اصولگرایان (و نه اصولگرایی)»،«اعتماد به نظام»،«نه به فتنه گران داخلی و خارجی».

آنهایی که از چماق پیام رای مردم می خواهند برای نفی حریف استفاده کنند فراموش کرده اند که مردم برای چه رای می دهند و به چه رای می دهند؟

اگر اعتمادی بین مردم و نظام اسلامی نباشد آیا امکان دارد مشارکت کم نظیر در انتخابات شکل بگیرد؟ آیا امکان دارد پس از یک دوره پر تنش که با فشار های بی سابقه تحمیلی اقتصادی همراه بود مردم باز هم پای صندوق رای بیایند؟

اگر در جایی از دنیا سراغ دارید که مردمش با وجود این شرایط سخت که معیشت آنها را نشانه رفته و هدفش ورشکستگی اقتصادی کشور است باز هم با شور و نشاط مضاعف در انتخابات شرکت می کنند به ما هم نشان بدهید.

چه شد که در دوره ای نا آرامی های با ریشه اقتصادی معیشتی به وجود آمد (هرچند محدود) اما حالا مردم صبوری پیشه می کنند تا دشمن غدار به هدفش که ایجاد شورش های خیابانی به بهانه معیشتی است نرسد؟ بجز اعتماد مردم به نظام و مسوولانش می باشد؟

اصلا مردم به چه چیزی رای می دهند؟ به چه گفتمانی، به چه شعاری یا به چه وعده هایی؟ جز این است که مردم همه نامزد هایی را که از طیف های متنوع سیاسی هستند داخل در نظام می دانند؟

آیا جز این است که مردم به کسی رای می دهند که دغدغه اش بیشتر به درد مردم نزدیک باشد؟ مقام معظم رهبری حفظه الله فرمودند به کسی رای بدهید که نقاط قوت موجود را بدون نقاط ضعف آن داشته باشد، آیا این معنایی بجز اعتدال دارد؟ و کسی که این نکته را با سیاست دریافت و در شعار هایش مطرح کرد مورد اعتماد مردم قرار گرفت؟

اصولگرا نمایانی که با تنش های بی مورد با دولت کام ملت را تلخ می کردند (برای شاهد به مقاله تابناک در مورد هم نوایی مجلس با دولت در خصوص لزوم اصلاح بودجه مراجعه کنید) و در بوجود آمدن حوادث تلخی چون یکشنبه سیاه مجلس نقش داشتند آمده اند و می گویند باید با دولت هم کاری کرد. این موضع درستی است اگر در مورد همه دولت ها اجرا شود.

آیا می توان انتظار داشت که امنیت روانی مردم در مناقشه بین قوا از بین برود و جامعه هر روز دچار التهاب باشد و مردم هم دوباره به شما اعتماد کنند؟ چرا مردم کسی را انتخاب کردند که بیشترین فاصله را با اصولگرایی دارد؟ آیا مردم با اصول مشکل دارند؟مسلم است که اگر این گونه بود خلق حماسه سیاسی اتفاق نمی افتاد. آیا انتخاب یک رییس جمهور در کسوت روحانی نشانه اعتقاد و التزام آنها به اسلام و روحانیت نیست؟

پیام مردم ادامه پیامشان در حماسه 9 دی بود. ملت به نظام و ارکانش اعتقاد و اعتماد دارند و با هر کس که آنها را و رایشان را احترام نکند به موقع برخورد می کنند و یکی از بزنگاه ها انتخابات است. مردم به کسی رای می دهند که بیشترین سود را برایشان داشته باشد.  ایا مردم تفاوت رای حلال و غیر حلال را نمی دانند؟ آیا مردم سیاه نمایی افراطی را باور می کنند؟ مردم ما به دنبال انتخاب اصلح هستند اما اصلح را با شناخت خود بدست می آورند و نه با تبلیغ اصلح، چه کسی گفته کاندیدایی که شما معرفی می کنید اصلح است؟ پس نقش رای مردم چه می شود؟مگر از شعارهای جمهوری اسلامی این نیست که دولت مردان، خدمت گزاران ملت اند نه حاکم. و گردش آرام کارگزاران در نظام اسلامی هم نعمتی است که باید شکر آن را بدرستی بجا آورد؟

شکر نعمت این نیست که با چماق پیام رای مردم مخالفان خود را وادار به سکوت کنید، که اگر این بازی ها ادامه داشته باشد بعید ندانید به زودی اعتماد مردم را از دست بدهید. مردم خدمت گزار می خواهند و زندگی در سایه امنیت، و هر خدمتگزاری را که به امنیت شان در هر جنبه ای کم توجهی کند با رای خود جایگزین می کنند.

اما سخنی با فتننه گران، ما در دنیا فریاد زدیم که پیام دشمنی تان را با همه وجود درک کردیم، هم وطنانم از بی دارویی ممکن است صدمه ببینند، ممکن است ارزش پس اندازشان نصف و شاید کمتر شده باشد، ممکن است فشار تورم از سفره شان کاسته باشد، اما ایمان و اعتقاد ما به نظام جمهوری اسلامی برای تنها معیشت نیست که اگر به آن لطمه بزنید فرو بریزد، خلق حماسه سیاسی با وجود همه فشار های معیشتی چه پیامی دارد جز اینکه هم وطنانم با رای خود به رهبرشان لبیک گفتند و هرچه را استکبار جهانی و اذنابش رشته بودند پنبه کرد؟ ملت من با پیام رهبرش آمد تا نشان بدهد راه پر افتخاری را که آغاز کرده است تا انتها ادامه خواهد داد، تا کربلا، تا قدس، تا اقامه نماز در مسجد الاقصی پشت سر صاحب العصر و الزمان، ملت ما ملت آخرالزمان است، عصر رجعت به دین، عصر حضور و عصرظهور...


 • محسن روزبه

نظرات  (۲۴)

سلام با پست غوغا کنیم آقا رو پیداکنیم به روزم.
منتظر حضورتان.یاعلی

پاسخ:
پاسخ:
سلا.
چشم حتما
یا علی
سلام
از نشریه خادم الشهدا دعوت به همکاری میشید
قلم تند و هدفداری دارید
از وبلاگتون لذت بردم
با پست بحث آزاد منتظر پاسخ دندان شکن شما هستم
نظر شما یک عملیات فرهنگیست

پاسخ:
پاسخ: سلام.
ممنون از لطف شما.
دعا کنید نیت من هم هدف دار باشد.
وگرنه حجابی به حجاب ها افزوده شده است.
چشم سر می زنم.
یا علی
سلام،با "جنایتکار داعیه دار صلح" به روزم

پاسخ:
پاسخ:
سلام.
چشم.
یا علی
سلام،با "عمو جان... این روزها دردم می آید"به روزم.

پاسخ:
پاسخ:
سلام.
چشم.
یا علی
سلام؛
مطلب جالبی بود.

خوشبختانه وجود رهبری، باعث اعتدال و چرخش متوازن قدرت در کشور میشه و مردم در هر دوره ای به شخص یا جناحی که فکر می کنند بیشتر همسو با عقاید و دلسوز مشکلات پیش روی اون هاست رأی میدن.
دوره ای رفسنجانی (کارگزاران) دوره ای خاتمی(اصلاح طلب) دوره ای احمدی نژاد (تقریبا مستقل از جناح های از پیش تعریف شده) و حالا باز هم کارگزاران با روشی معتدل تر و آزموده تر.

این چرخش نشان بارز دموکراسی در کشوره و البته نشان دهنده اینکه هیچ جناحی اونقدر خوب و ریشه ای کار نکرده که مدتی بیش از 8 سال بتونه بر سرقدرت باشه و مردم به ناچار به سراغ گزینه ی دیگه ای رفتن.

امیدوارم امروز کشور به آن بلوغ سیاسی رسیده باشد که بداند جناح ها باید در مسیر رشد کشور فعالیت کنند و نه تخریب آن! تا این رقابت به ابزاری مفید در جهت مصالح و منافع کشور بدل شود و نه وسیله ای برای دشمن شاد کردن و نشان دادن خلأهای نظام به همگان.

مرسی از مطلب خوبتون.

پاسخ:
پاسخ:
سلام.
ممنون از حضورتان.
گردش آرام قدرت نعمتی است که باید قدر آن را بدانیم.
یا علی
سلام خوشحال میشم مرتبط باشیم دید سیاسیمون متضاده اما ولایت مداری میتونه اشتراک باشه برای این ارتباط
منتظرتون.
در کهریزک ظلم شد و عدالت در پی آن است
شاید کسانی که در هشتاد و هشت کشته شدند در حال ظلم بودند
چه کسی با آتش کشیدن اعتراض میکند؟
چه کسی اعتراض را با چوب و چماق و اشک آور پاسخ میدهد مگر نه اینکه همین سرکوب ها را در کشور های دیگر محکوم میکنیم؟
هر دو گروه کشته دادند و من به شخصه هیچ کدام را شهید نمیدانم!
فتنه ای که میگید بود اما نه اونطور که شما و رسانه ی میلی میگید!
میر حسینیان آشوب نکردند فقط اعتراض کردند
دستبند مشکی بستند
راهپیمایی سکوت کردند
آب گلالود بود ضد انقلابان جنبش هایی کردند که عده ای از خدا بیخبر از خدا خواسته به پای جنبش سبز نوشتند و آبی که ریخت جمع شدنی نبود ...
هوچی گری های امثال رسایی هدفمند است!
با آقای امید محمد پور موافقم

پاسخ:
پاسخ:
سلام. من هم مثل شما معتقدم از گفت و گو با طیف مخالف خیلی چیز ها روشن خواهد شد. همین که بتوانیم حرف یکدیگر را تحمل کنیم بسیار خوب است. نمی شود انتظار داشت همه یک جور فکر کنند. و هر کس هم یک طرفه یه قاضی برود راضی بر می گردد. فعلا پاسخی نمی دهم تا همه نظر های دوستان جمع آوری شود. یا علی
سلام،با سوالی از شما،ای جوان انقلابی،به روزم و منتظر پاسخی منطقی...
 • امید محمدپور
 • همه صدای مردم را شنیدن هیچ کس نیست که صدای رای مردم را نشنیده باشد اما عده ی معدودی واقعا صدای رای مردم را نشنیدن مانند سردار نقدی .مانند زاکانی و رسایی که این دو دلال فتنه هستن و از راه گفتن فتنه کاسبی می کنن.اقای شریعتمداری و طائب که به هر حال وضعییت اینها کاملا برای مردم مشخص سالهاست با این شیوه خود را نزد تند رو ها عزیز کردن و گرنه شک نکنید همشون صدای رای مردم را شنیدن و مجبور هستن بخاطر موقعییت شغلیشون پنبه گوششون کنن.

  پاسخ:
  پاسخ: سلام. ممنون از اینکه لطف کردید و سر زدید.
  بهتر نیست به نقد دیدگاه های افراد بپردازیم؟ بعضی از آنهایی که شما اسم بردید هم با رای مردم مسوولیت گرفته اند. این رای با آن رای چه تفاوتی دارد؟
  کاسبی یعنی چه؟ پرداختن به فتنه چه نانی دارد؟ بجز فحش خوردن از دوست و دشمن؟
  چرا با وجود اینکه وزرای آقای روحانی هم به فتنه پشت کردند و آنرا محکوم کردند شهدای فتنه در مظلومیت هستند؟
  چرا کسی نمی گوید به چه جرمی بسیجیان را کشتند؟
  چرا کسی پی گیر خون آنها نیست؟
  خون کهریزکیان رنگین تر است؟
  حالا حالاها از این چماق ها زیاد باید بخوریم برادر...

  پاسخ:
  پاسخ:
  سلام.
  کسی که دعای هر روز و شبش این باشه که خدایا فرج آقا امام زمان عجل الله تعالی فرجه را برسان بخاطر همین دعا اگرچه تقلیدی باشه باید چوب بخوره، فحش بخوره، هزار جور بلا سرش بیاد تا معلوم بشه منتظر واقعی کیه.
  حکومت مقدمه ساز ظهور باید تصفیه بشه تا منافق و غیر منافق شناخته بشند.
  دعا کنید همه مان از امتحانات سخت سر بلند بیرون بیاییم.
  سلام.خواندم اما فک کنم یک بار خواندن کافی نباشد.چون متوجه نشدم شما از حضورپررنگ مردم در انتخابات راضی بودین یا از نتیجه انتخابات!

  پاسخ:
  پاسخ: سلام. از هر دو راضی هستم.
  سلام.خواندم...

  پاسخ:
  پاسخ:
  سلام. ممنون از حضورتان.
  ا ی ی ی ی ی ی خدااااااااااااااااا
  آخه اصلا من حرف نزنم بهتره...

  پاسخ:
  پاسخ:
  سلام. حرف بزنید بهتر است.
  دعا رو تختم ننوشتی... سعی کن نوشته هاتو کوتاه کنی چون جوونای امروزی حال خوندن ندارن

  پاسخ:
  پاسخ: سلام. پس باید یه حالی بهشون داد اساسی!
  دیگه این یکی رو به جون خودم من نگفتم،من کی گفتم رهبر ناراحتن؟؟؟گفتم منو شما از کجا می دونیم رهبر خوشحالند یا ناراحت؟؟؟ما که از دل ایشون خبر نداریم...

  پاسخ:
  پاسخ:
  سلام. وقتی شما می گویید فتنه گران خوشحالند یعنی چی؟ رهبر باید از خوشحالی فتنه گران چه حالی داشته باشه؟
  مستقیم نگفتید رهبر ناراحته اما غیر مستقیم چرا.
  هاااااااااا،الان کامنت اولیم رو خوندم،نوشته بودم مردم گول سیاه نمایی رو خوردن،من حرفمو تصحیح می کنم:سیاه نمایی بر رأی مردم تأثیر داشت.

  پاسخ:
  پاسخ:
  سلام. خیلی چیز ها بر رای مردم تاثیر گذاشت. نظراتم را در تحلیل انتخابات در چند پست گذاشته ام. نمی دانم مطالعه کرده اید یا نه.
  من نگفتم مردم گول خوردن،چرا حرف تو دهنم می زارین؟؟؟
  من و شما از کجا می دونیم رهبر خوشحالند یا ناراحت؟؟؟
  فعلا که روزهای خوش فتنه گرا از راه رسیده...

  پاسخ:
  پاسخ: سلام. شما گفتید مردم گول سیاه نمایی رو خوردند. گفتید یا نگفتید؟
  یک بار دیگر پیام رهبری معظم انقلاب را بخوانید و هم چنین متن حکم تنفیذ را.
  معلوم است که ایشان از مشارکت مردم خوشحال است.
  ایشان فرمودند در درجه اول مشارکت بالا مهم است. وقتی ایشان می گویند حماسه سیاسی با حضور مردم خلق شده یعنی ایشان ناراحت است؟
  سیاه نمایی که صرف نبود اما با سیاه نمایی و نشون دادن "کلید"در باغ سبز مردم رو مجاب کردن که طبق خواسته ی اونا رأی بدن،روانشناسی شون که عالی بود،خوب میدونن چطوری مردم رو به سمت خودشون بکشن!!!
  متأسفانه ما ایرانی ها بیشتر بر اساس احساس تصمیم می گیریم نه بر اساس شناخت...

  پاسخ:
  پاسخ:
  سلام. من معتقدم اگر غیر از آقای روحانی رای می آورد مشکلات مان بیشتر می شد، فکرش را بکن اگر روحانی با 49 درصد آرا می رفت دور دوم، چه فتنه ای به پا می شد.سال 88 که اختلاف رای زیاد بود اون شد که دیدیم.
  اگر مردم گول خوردن، پس رهبر معظم انقلاب از چی خوشحالند؟
  یعنی تعریف های ایشان از آقای روحانی هم مثل هنوانه های من بود؟
  بقیه هم غیر از آقای جلیلی که انتقاداتش لطیف تر از بقیه بود از آقای روحانی کم نیاوردند در سیاه نمایی، پس چرا رای نیاوردند؟
  چرا آقای قالی باف که تا هفته آخر پیشتاز بود رایش به سبد آقای روحانی منتقل شد؟
  سلام،امشب هندونه تو کشور قیمتش سه برابر شد از بس شما هندونه گذاشتین زیر بغل ملت...
  من مخالفم و فکر می کنم این بار مردم گول سیاه نمایی رو خوردن!!!

  پاسخ:
  پاسخ:
  سلام. به نظرم بهترین انتخاب ممکن است اصلح نباشد گرچه وظیفه شرعی انتخاب اصلح است.
  سیاه نمایی صرف باعث سرخوردگی مردم وکاهش مشارکت می شود.
  بیشترین سیاه نمایی را هم آقای رضایی کرد که رای قابل توجهی نداشت و رایش بیشتر قومیتی بود.
  چرا فکر می کنید مردم گول خوردند؟
  مثل اینکه شما هم...
  1- فرمانده گردان تخریب، فرمانده گردان مخابرات، فرمانده گردان اطلاعات، نشسته بودند دور هم و صحبت می‌کردند. پسر بچه‌ای 13 – 14 ساله داخل شد و گفت:«به خدا من بچه نیستم. من اهل کوه هستم. کم نمی‌آرم.» همه خندیدند و قبول کردند چند وقتی آن‌جا بماند.
  فرمانده گردان تخریب، فرمانده گردان مخابرات و فرمانده گردان اطلاعات، نشسته بودند دور هم و دعوا می‌کردند. سر نیرویی فرز و تیز و شجاع که اهل کوه بود.

  2- گفتم: «بچه الان چه وقت نماز خواندنه؟» گفت: «از کجا معلوم دیگه وقت کنم.» توی آن هیری بیری شروع کرد به نماز خواندن. السلام علیکم و رحمه‌الله و برکاته را که گفت، یک خمپاره آمد و بردش مهمانی.

  3- خیلی شوخ بود. هر وقت بود خنده هم بود. هر جایی بود در هر حالتی دست بردار نبود. خمپاره که منفجر شد ترکش که خورد گفت: «بچه‌ها ناراحت نباشید، من می‌روم عقب، امام تنها نباشد.» امدادگرها که می‌گذاشتندش روی برانکارد، از خنده روده‌بر شده بودند.


  سر بزنین وبم
  هروقت آپ میکنین خبر بدین
  ..ღ♥ღ
  ..ღღ♥ღ♥ღ♥ღ♥ღ♥ღ
  ...ღ♥ღ♥ღ♥ღ♥ღ♥ღღ
  .......................ღ♥ღ
  ...........ღ♥ღ...ღ♥ღ
  ...........ღ♥ღ
  ...........ღ♥ღ.........ღ♥ღ.....ღ♥ღ
  ...........ღ..ღ♥ღ.......ღ♥ღ.....ღ♥ღ
  ...........ღ......ღ♥ღ.....ღ♥ღ.....ღ♥ღ
  ...........ღ♥ღ♥ღღ♥ღღ♥ღ♥ღ♥ ......ღ♥ღ
  ...........ღ♥ღღ♥ღ♥ღ♥ღღ♥ღღ♥........ღ♥ღ
  ....................................................ღ♥ღ
  ..........................@@..@@.............ღ♥ღ
  ..........................@@..@@.............ღ♥ღ
  ..............................@@................ღ♥ღ
  ..............................@@...............ღ♥ღ
  یه نظر بده.....!!!؟؟؟
  یا علی

  پاسخ:
  پاسخ:
  سلام. چشم حتما میام. یا علی
  ممنونم از نظر دقیقتون
  من با یه متن به اسم وگ وگ وگ آپم.

  پاسخ:
  پاسخ: سلام. چشم حتما می بینم. یا علی
  http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920528001156

  فیلم/ اظهارات توفیقی در تحصن سال ۸۸ دانشگاه تهران
  سرپرست وزارت علوم در فیلمی که در تحصن ۸۸ دانشگاه تهران گرفته شده است، می‌گوید: در این انتخابات رای مردم به نفع کسانی دستکاری شد که حریم اخلاق و ادب را شکستند.
 • یک پسر مجرد
 • به به به
  سید خندان!!
  کجا هستن ایشون؟!
  + یعنی عکس مال کجاست؟! مجلسه؟!
  ++ تا دیروز که فحشش میدادن این مجلسی ها
  مرگ بر موسوی و کروبی و خاتمی!! یادشون رفته؟!

  پاسخ:
  پاسخ:
  سلام. عکس قدیمی است عزیز دلم. به اشتباه نیافتید.
 • محبوب هستم ازنوع کلانتریش!
 • سلام گلی. وبلات روز به روز قشنگتر وجذابتر میشه
  میگم ای عکسو ماله چه تاریخیه؟!! مال همین انتخاب وزرا هست؟

  پاسخ:
  پاسخ:
  سلام. نظر لطفته شایدم چشات قشنگ می بینه.
  عکس نمیدونم مال چه وقته اما جدید نیست. حالا مونده آقای خاتمی بتونه پا بذاره تو مجلس و این جور جاها، فعلا ترجیح می ده بره سینام فیلم ببینه با هنرمنداش عکس یادگاری بگیره...

  ارسال نظر

  ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
  شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
  <b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
  تجدید کد امنیتی